Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Millised maksud kaasnevad eraisiku korteri üürimisel firmale?27.06.2012

Tere,

kuidas täpselt toimub eraisiku omandis oleva korteri üürimine firmale kontoripinnaks? Kas selleks tuleb teha lihtsalt tavaline üürileping ning selle alusel maksab ettevõte eraisikule igakuist üüri? Milliseid makse maksab üüri pealt eraisik ja milliseid firma?

Olen kuulnud mitmesiguseid variante. Viimasena on kõrvu jäänud kõlama see, et ettevõte maksab omanikule lepingu alusel iga kuu üüri ning eraisik deklareerib saadud tulu tehes järgmise aasta alguses tuludeklaratsiooni.

Kuidas on korrektne teha?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Viimasena kõrvu jäänu on õige.