Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kuidas käib tulumaksu maksmine, kui müüsime kolmekesi päritud maa, kuid raha laekus meist ühe kontole?07.02.2013

Müüsime isalt päranduseks saadud maa - mina, mu ema ja õde. Saadud summa kanti ühes tükis mu õe arvele. Kuidas käib sellisel juhul tulumaksu maksmine?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Maksustatakse maa müügist saadud kasu. Antud juhul sai maa müügist kasu ainult õde ja tema maksab ka tulumaksu. Ülejäänud raha kasutamine on omavaheline asi.