Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kuidas enne deklareerimist maha arvestada maakleritasu, kui korteril oli neli müüjat-kaasomanikku?11.02.2013

Korteril oli 4 omanikku võrdse mõttelise osaga. Müüsime selle eelmine aasta ja nüüd tuleb ju see deklareerida. See ei olnud meie alaline elukoht. Kõik omanikud on ühest samast perest. Kuidas tulu deklareerida, kas nii, et igaüks deklareerib siis saadud tulust neljandiku? Kuidas on võimalik tulust maha arvestada maakleri tasu ja korteri hindamise tasu? Kas ka see tuleb neljaks jagada igalt omanikult?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Igaüks deklareerib 25% müügitulust ja 25% müügiga seotud kuludest.