Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Miks pean interneti teel USA-st eraisikult kasutatud asja ostmisel maksma veel käibemaksu?25.02.2013

Tere! Miks pean füüsilise isikuna tasuma käibemaksu kaubalt, mille olen Interneti vahendusel ostnud teiselt eraisikult USA'st isiklikuks tarbeks ja "kaup" saadetakse mulle postiga? Kas pean tasuma veel mingeid makse oma asjade kättesaamiseks? Kauba eest olen juba tasunud selle müüjale. Tegemist on kasutatud esemetega. Tänan!

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Maksukohustus tuleneb käibemaksuseadusest ja tollieeskirjadest. Käibemaksu (imporditollimaksu) maksab ühendusevälisest riigist saabuvalt kaubalt igaüks, sõltumata sellest, kes on kauba saatja või saaja või mis kaubaga on tegemist või kuidas kaup kätte saadi. Maksusumma arvutatakse kauba tolliväärtuse alusel.