Pärimisõigus

Küsimus: Kuidas vormistada kinnisvara ost lapse nimele nii, et hiljem abikaasa ei pretendeeriks sellele?21.04.2016

Ametlikult oleme abielus, kuid ammu omavahel ei suhtle, sest abikaasa pikemat aega elab välismaal. Meil on alaealine 12-aastane laps. Ma tahan kindlustada lapse tulevikku. Mul on plaanis oma raha eest osta kaupluse ruumid lapse nimele. Kuidas vormistada kinnisvara ostu-müügitehing lapse nimele nii, et hiljem abikaasa (teine lapsevanem) ei pretendeeriks selle varale?

Vastus: Piret Pallo, vandeadvokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Lapse nimele on Teil küll võimalik kinnisvara osta, kuid selleks on perekonnaseaduse § 187 lg 1 p 4 järgi vaja kohtu eelnevat nõusolekut. Teiseks võimaluseks on ka alaealisele lapsele kinnisasja kinkimine, milleks kohtupoolset nõusolekut vaja ei ole. Arvestama peate aga sellega, et kui Te olete endiselt abielus ning Teil on abikaasaga ühisvara, on ühisvaraga tehingute tegemiseks vajalik ka teise abikaasa nõusolek.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Lugupidamisega

Piret Pallo
Advokaadibüroo LMP
vandeadvokaat

Tallinn | Tartu | Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee