Perekonnaõigus

Küsimus: Kas vanaemal on võimalik taotleda ema elukaaslasele lähenemiskeeldu, et ta vanaema majale ei läheneks?25.11.2014

Tere,
Mu ema abikaasa on sisse seadnud end minu vanaema garaažis. Nad pole kunagi hästi läbi saanud ja vanaema tegelikult ei taha teda sinna. Kulmineerus see kogu asi sellega, et ema abikaasa kasutas vanaema suhtes füüsilist vägivalda (raputas teda ja lükkas ta pikali maha) ning lisaks ütles lause "ma löön su maha". Nüüd kui minu vanaema kardab seda inimest omaenda kodus ja ta ikka tuleb sinna, kas on võimalik taotleda lähenemiskeeldu vanaema maale?

Tänades,

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Vanaemal on iseenesest võimalik taotleda lähenemiskeelu seadmist Teie ema abikaasale, kuid võimalusi on teisigi.

Kui mees viibib Teie vanaemale kuuluval elamispinnal, kuid vanaema seda ei soovi, on vanaemal võimalik nõuda kohtu kaudu mehe poolt valduse vabastamist – seda siis juhul, kui mees keeldub vabatahtlikult lahkumast.

Kui mees vanaema ründab, tuleks vanaemal kindlasti kutsuda politsei, kes selle sündmuse fikseeriks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand