Perekonnaõigus

Küsimus: Kuhu pean pöörduma, et oma alla 2-kuulisele lapsele elatisraha nõuda?18.12.2014

Tere!
Olen 1,5-kuulise lapse ema. Lapse isa meiega ei ela. Temal on juba laps olemas, kellele ta maksab 175 eurot.
Kas mina võin saada raha temalt lapse jaoks? Kuhu ma pean pöörduma ja kui suur see summa võib olla?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse isa ei ole nõus lapsele vabatahtlikult elatisraha maksma, tuleb elatise saamiseks pöörduda kohtu poole. Selleks on kaks võimalust – võite e-toimiku kaudu teha maksekäsu kiirementluse avalduse või esitada kohtule hagiavalduse elatise väljamõistmiseks.

Märgin ära, et vajadusel on Teil võimalik alla 3-aastast last hooldava vanemana lisaks lapsele ka endale lapse isalt elatist nõuda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand