Perekonnaõigus

Küsimus: Kas mul on ka õigus naiselt raha nõuda selle lapse jaoks keda mina kasvatan?09.01.2020

Tere.
Kolisime naisega lahku, meie 2 ühist last jäid elama naisega. Maksan iga kuu lastele 400 eurot elatusraha, ostan ka lastele asju kui neil külas käin. Naine nõuab juurde kogu aeg raha, et maksan liiga vähe, naine saab ka oma arvele lasterahad 3 lapse eest. Aga mina kasvatan naise eelmisest kooselust last. Kas minul on ka õigus naiselt raha nõuda selle lapse jaoks keda mina kasvatan? Naine seda last ei toeta keda mina kasvatan. Tänan

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Loomulikult tuleb emal ülal pidada oma last, keda ta ise ei kasvata. Õiguslik olukord on siin muidugi mõnevõrra keerulisem, sest kui Teil selle lapsega juriidilist seotust pole (Te ei ole last lapsendanud, ma mõistan), ei ole Teil võimalik lapse nimel elatise väljamõistmiseks kohtusse pöörduda. Samas, ma eeldan, et lapse ema mõistab, et Teil puudub tegelikult lapse suhtes nii ülalpidamise kui ka kasvatamise kohustus ja Teil õnnestub ülalpidamiskohustuse täitmises kokku leppida kohtuväliselt.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand