Perekonnaõigus

Küsimus: Mis saab alaealisest lapsest, kui tema mõlemad vanemad peaks surema, kas vanemad saavad ise lapsele hooldaja määrata?14.01.2020

Tere, Mis saab alaealisest lapsest, kui tema mõlemad vanemad peaks surema? Ema poolt on peres 6 õde/venda (tädid/onud), isa poolt vanavanemad ja tädi? Kas vanemad saavad ise lapsele hooldaja määrata, juhuks kui midagi juhtub?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Vanemad võivad küll avaldada, keda nad sooviksid näha laste edaspidiste hooldajatena, kuid sellega ei ole võimalik tagada, et just nendest isikutest saavad peale vanemate surma laste igapäevased hooldajad. Kindlasti peavad ka nimetatud isikud sellega nõustuma. Kokkuvõttes otsustab selle muidugi kohus, kas need isikud on eestkostjateks sobilikud.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand