Perekonnaõigus

Küsimus: Lapse nime muutmine ilma isa nõusolekuta09.03.2011

Tere,
Ma ei ela lapse isaga koos ning me ei ole olnud abielus. Kas ma saan ise Perekonnaseisuametis lapse nime muuta?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,
Kas Teil on lapse isaga ühine hooldusõigus või kuulub ainuhooldusõigus Teile. Kui lapse ainuhooldusõigus kuulub Teile, saate ilma lapse isa nõusolekuta lapse nime muuta. Juhul, kui Teil on lapse isaga ühine hooldusõigus, siis vajate ka isa nõusolekut.