Perekonnaõigus

Küsimus: Millest alustada, et laste kasvatamiseks isalt elatisraha nõuda?04.05.2012

Kust alustada? Laste isaga oleme lahus juba kaks aastat. Tal on teise naisega juba ka kolmas laps. Minule ta midagi laste kasvatamise eest ei maksa, olen üritanud sel teemal rääkida aga seni tulutult. Lastega ta väga palju koos ei ole, riideid ja muid asju neile ei osta, lastega seotud kooli ja lasteaia kulutused maksan mina. Ja mina kahjuks enam oma palgaga üksi nende kasvatamisega toime ei tule. Soovin, et laste isa ametlikult maksma hakkaks aga ei tea kust alustada. Uurisin kohtute kodulehelt ja ei tea, kas sain õigesti aru, et kui tahan laste isalt aliment nõuda, saab seda teha ainult digiallkirjaga? Mul pole isegi ID-kaarti (tean, et see on kohustuslik aga mul lihtsalt pole raha selle tegemiseks). Soovingi teada kust alustada? Millised paberid täita ja kuhu need esitada ja kas selle eest peab ka midagi maksma?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Teil digitaalse allkirjastamise võimalust ei ole, saate aadressil http://jurist.ee/avalikud%20vormid/elatis/elatis.html asuva hagiavalduse elatise väljamõistmiseks välja printida, selle ära täita ja kohtule esitada. Sellega mingisuguseid kulusid ei kaasne, sest elatise nõudmine on riigilõivuvaba.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand