Perekonnaõigus

Küsimus: Kas isa võib elatisraha maksmise asemel hakata seda koguma poja kogumishoiusele?27.06.2012

Tere,
Oleme lapse isaga lahus juba 14 aastat. Seni on lapse isa maksnud igakuist elatusraha 160 eurot. Lisaks on ostnud lapsele vajaminevaid riideid ja jalanõusid. Seni on kõik toiminud ja asja ametlikuks pole olnud põhjust ajada. Poeg saab 2,5 aasta pärast 18-aastaseks.
See kuu enam elatusraha ei tulnud. Saatis ainult meili, et edaspidi hakkab poja jaoks minev summa koguma kogumishoiusele Swedpanki. Kas tal on õigus sedasi käituda ja mis on meie õigused?
Tänades,

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui laps kasvab alaliselt Teiega, lasub lapse isal kui lahus elaval vanemal kohustus last ülal pidada elatise maksmise teel. Kogumishoiusele raha kandmine ei ole käsitletav ülalpidamiskohustuse täitmisena.

Kui lapse isa nimetatud kohustust ei täida, on Teil õigus pöörduda vastava nõudega kohtu poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand