Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas abielu ajal osta korter, et see pärast lahutust jääks mulle?06.08.2012

Tere,
oleme koos abikaasaga elanud 13 aastat ja nüüd lähme lahku. Meil on ka 5-aastane tütar. Maja on müügis ja tahan korterit ostan, et ära minna. Kas see läheb siis ühisvarasse. Mis ma pean tegema, et ostetav korter jääks mulle. Teine küsimus, kui suur on praegu alimentide miinimum summa?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui soetate korteri ajal, mil olete veel abielus, on tõepoolest tegemist ühisvaraga. Selle vältimseks tuleks sõlmida abieluvaraleping, mille kohaselt on korter Teie lahusvara või soetada korter pärast abielu lahutamist.

Käesoleval hetkel on igakuise elatise minimaalne suurus 145 eurot.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand