Perekonnaõigus

Küsimus: Kas saan vanaemana jääda välismaale tööle mineva tütre lapsele ametlikuks hooldajaks ja kuidas seda vormistada?23.08.2012

Tere!
Tütar sooviks minna oma 1-aastaseks saava lapse kõrvalt välismaale tööle ning soovib, et mina vanaemana jääksin selle lapse ametlikuks hooldajaks tema äraoleku ajal ning saaksin seadusega ettenähtud vanemahüvitist ning minu tööleping peatataks selleks ajaks.
Kas see on ametlikult võimalik ning milliseid dokumente on selleks vaja pensioniametile esitada ja kas neid on võimalik edastada digitaalselt?

Vastuse eest ette tänades.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Vanemahüvitisele on õigus ka last kasvataval hooldajal, kuid selleks peab olema sõlmitud kirjalik lapse perekonnas hooldamise leping sotsiaalhoolekande seaduse § 15 alusel. Seega tuleb Teil oma tütrega sõlmida eelpool nimetatud leping, millega saate pöörduda pensioniameti poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand