Perekonnaõigus

Küsimus: Kas notariaalne nõusolek lahutamiseks kehtib ainult konkreetseks kuupäevaks?19.09.2012

Mehe poolt on vormistatud notariaalne nõusoleks lahutamiseks perekonnaseisuosakonnas teatud kuupäeval. Kui naine ei saa sellel kuupäeval perekonnaseisuosakonda pöörduda, kas siis kehtib mehe notariaalne nõusolek lahutuseks ka järgmisel/ülejärgmisel päeval? Või peab mees tegema uue notariaalse nõusoleku, kuna tähtpäev on möödunud?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

kui nõustumus on antud konkreetseks kuupäevaks, siis tõepoolest kaotab see kehtivuse, kui tähtpäev on möödas. Seega hilisemalt selline nõusolek ei ole kehtiv ja tuleks vormistada uus nõusolek.