Perekonnaõigus

Küsimus: Olen teist kuud lapseootel, kasvatan üksi 5 last, kas naistearst tohib mult küsida psühholoogi luba sünnitamiseks, nagu ma ise ei oleks suuteline vastutama?16.10.2012

Tere,
Kuna ma ei tea kelle poole pöörduda, küsin teilt, et äkki saate aidata. Olen teist kuuda rase ja kuna ma saan töövõimetuspensioni, soovib mu naistearst saada psühholoogi luba, et ma tohin sünnitada. Kuna mul endal on juba 5 last ja kasvatan lapsi üksi, sooviks teada, et kas naistearstil on õigust sellist asja küsida, et nagu ma poleks psüühiliselt võimeline vastutama? Tean ja vastutan kõige eest ning ma väga tahan seda last. Kuna olen nagunii kodune. Lugupidamisega

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Usun, et lapse sünnitamiseks ei ole naistearstil vaja psühholoogilt sellekohast luba, kuna Teie kirjelduse põhjal puudub selleks igasugune alus. Teie töövõimetus ei ole kindlasti aluseks, mis põhjendaks loa küsimist. Üleüldse peaks naise õigus lapse saamiseks olema piiramatu.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand