Perekonnaõigus

Küsimus: Kas elatistoetuse peab riigile tagasi maksma, kui võlgnik hakkab elatist makama?25.10.2012

Kui riik maksab 90 päeva eest ühekordse maksena (minu teada) elatistoetust, siis kas taotleja peab riigile tagasi maksma, kui võlgnik hakkab näiteks järgmisel päeval elatist maksma?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui selline olukord tekib, tuleb sellest koheselt Sotsiaalkindlustusametile teada anda ja elatisabina saadud raha tagasi maksta.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand