Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas on võimalik kiirmenetlusega määratud alimente vähendada, kui mõlemad vanemad on selles kokku leppinud?29.11.2012

Tere.
Alimendid on määratud kiirmenetlusega (summaks 158€), aga kahjuks ei ole võimalik vanemal seda summat maksta. Lapse ema tegi ettepaneku alimentide vähendamiseks, et mingigi raha tuleks.
Kuidas on võimalik seaduslikult seda teha, kui mõlemad vanemad on suusõnaliselt kokkuleppele saanud? Kas piisab omavahelisest allkirjastatud kokkuleppest või peab pöörduma notari või kohtu poole?
Peaks mainima, et kahjuks kohtu poole pole võimalik pöörduda kuna majanduslik olukord ei luba.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Selleks, et kokkulepe elatise vähendamise kohta õiguslikku jõudu omaks, peaksite selle kindlasti sõlmima notariaalses vormis.

PS! Elatise vähendamise hagilt riigilõivu tasuda ei tule, seega juhul, kui olete võimeline hagiavalduse ise koostama, kohtusse pöördumisega mingisuguseid kulusid ei kaasne. Samas notaritasu tuleb igal juhul maksta, kui minna notari juurde vastavat kokkulepet sõlmima.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand