Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas hageda varaühisuse lõpetamist?07.03.2013

Tere !
Soovin hageda varaühisuse lõpetamist, sest mu abikaasa ei osale ühisvara majandamises (ei maksa kommunaalmakse, ei osta kütet ega aita mul kinnisvara ehitamiseks võetud pangalaenu tasumisel) ja samuti ei toeta ta materiaalselt meie ühiseid lapsi (1 alaealine ja teine kõrgkoolis õppiv). Kuidas peaksin toimima, esitama hagi avalduse kohtule? Kas saan seda teha interneti teel?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui soovite lõpetada Teie ja abikaasa varaühisuse, tuleb Teil kohtule esitada põhjendatud hagiavaldus, st tuleb välja tuua põhjus(ed), miks tuleks varaühisus lõpetada.

Hagiavaldust on võimalik esitada nii paberkandjal kui ka interneti teel – viimasel juhul tuleb dokument esitada digitaalselt allkirjastatuna kohtu e-posti aadressile või läbi veebikeskkonna www.e-toimik.ee.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand