Tööõigus

Küsimus: Kas ületunnitasu makstakse ainult põhipalgalt või ka lisatasudelt (nt.preemia jne.)?14.03.2017

Tere. Kuidas seadus näeb ette. Kas ületunnitasu makstakse ainult põhipalgalt või ka lisatasudelt (nt.preemia jne.)?

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere!

Töölepingu seaduse § 44 lg 6 kohaselt hüvitab tööandja ületunnitöö vaba ajaga ületunnitöö ajaga võrdelises ulatuses, kui ei ole kokku lepitud ületunnitöö hüvitamist rahas. Kui tööandja ja töötaja on kokku leppinud ületunnitöö hüvitamise rahas, maksab tööandja ületunnitöö eest töötajale 1,5-kordset töötasu. Ületunnitöö eest tasu arvutamisel tuleb töötasu korrutada 1,5-ga.

Selgitan, et töötasu on igasugune tasu, mida töötaja töötamise eest saab. See tähendab, et kui töötasu koosneb osadest (nt põhitasu + lisatasu), siis tuleb ületunnitasu arvestada kogu töötasust, mitte ainult näiteks n-ö põhitasust.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).