Tööõigus

Küsimus: Raseda õigused19.10.2011

Tere
Olen rase, tervis on kehv ja olen haiguslehel. Kas tööandja saab mind selle tõttu lahti lasta? Kaua võib olla haiguslehel ja mitu kuud enne sünnitustähteaega on õigus jääda dekreeti?

Ette tänades

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Tööandjal ei ole õigust töölepingut üles öelda põhjusel, et töötaja on rase.
Ülejäänud küsimustele peaksite täpsema ning põhjalikuma vastuse saama ravikindlustuse alt küsides ja oma ämmaemanda käest.
Soovin Teile tervist ja palju rõõmu tulevasest lapsest.

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu