Tööõigus

Küsimus: Kas haiguslehel oldud tundide tagasi tegemist saab nõuda?14.12.2011

Töötaja töötab summeeritud tööaja alusel (sept-dets). Novembris oli töötaja haiguslehel 7.11-26.11. Sel ajal oli 2 laupäeva tööpäevad 12.11 ja 19.11 (tehti ette 27.12 ja 28.12 tunde, et siis peale jõule oleks vabad päevad).

Siit ka küsimus, kas tööandjal on õigus nõuda haiguslehel oldud tundide (ainult laupäevad 16t) tagasi tegemist või nõuda, et töötaja tuleks tööle 27.12 ja 28.12? Puhkus on töötajal ära kasutatud. Tööandja pakub võimalust tulla tööle 27ndal ja 28ndal.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Antud juhul ei ole tegu haiguslehel oldud päevade tagasi tegemisega. Kui töötaja haiguspäevade ajal tegid teised töötajad oma töötunde ette, siis paraku ei tuleks haiguslehel olnud töötaja töötunnid täis vabade päevade võtmisega peale pühi.
Seega võimalus tööajanorm täis saada, on töötada ülejäänud tööpäevadel aasta lõpuni.

Lugupidamisega,

Tiit Kruusalu

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu