Tööõigus

Küsimus: Millal on tööandja kohustatud maksma töötajale koondamishüvitist?21.12.2011

Millal on osaühing kohustatud maksma töötajale koondamishüvitist? Kui pikalt ette peab töötajale koondamisest teada andma ettevõtte pankroti korral?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Ettevõte peab maksma koondamishüvitist koondamise korral (TLS § 89). Jääb mulje, et Teie küsimus puudutab TL kollektiivset ülesütlemist pankroti korral. Etteteatamise tähtaeg on minimaalselt 30 päeva. Täpsemad juhised annab TLS § 103.
Loodetavasti on üks lõpetamine millegi uue alguseks. Seniks aga soovin head üleelamist.

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu