Tööõigus

Küsimus: Normtunnid haiguslehe korral, kas poole päeva pealt ei tohigi haigestuda?29.12.2011

Tere!
Eelmisel kuul olin tööl 1.nov-18.nov E-R 8 h päevas (112).
Olin päris esimest korda haiguslehel.
Jäin 21.novembril poole päeva pealt haigeks. Olin sel päeval tööl 5 tundi. Haiguslehel olin 21.nov kuni 2.dets. Minu arvestuse kohaselt oli mul novembris 112 normtundi ja 5 ületundi ning 64 tundi haiguslehel. Tööandja ütles aga, et ma pidin võtma haiguslehe hoopis 22.nov ning tegema puuduolevad 3 tundi järgi. Kas nii ongi, et poole päeva pealt ei või haigeks jääda?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Haigeks jäämist ei saa kuidagi reguleerida, haigused tulevad ikka omatahtsi. Tööandja probleem on see, et Teie haigestumise päev läheb tööajanormist maha ja Teil tekkisid ületunnid, millega tööandja ei olnud arvestanud. Tööandjale meelepärasem lahendus oleks olnud see, kui oleksite võtnud töövõimetuslehe järgmisel päeval, siis oleksite Teie jäänud tööandjale 3 tundi võlgu. Mõlemad lahendused on õiguspärased, kuid siin ilmselt jäävadki töötajad ja tööandjad eriarvamusele, sest "või-võit" lahendust ei ole.
Häid suhteid tööandjaga soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu