Tööõigus

Küsimus: Kas töölepingus võib olla säte, et tööandja võib töötajat kinni hoida uue töötaja leidmiseni?29.12.2011

Tere! Kas tööandjal on õigus töölepingusse panna punkt töösuhte lõpetamise kohta: "hoida töötajat kinni 2 kuud kuni leiab uue töötaja".
Aitäh

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
TLS § 98 lg 1 - töötaja peab korralisest ülesütlemisest ette teatama vähemalt 30 päeva.
TLS § 2 - seaduses ettenähtust töötaja kahjuks kõrvalekalduv kokkulepe on tühine.
Ilusat aastavahetust soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu