Tööõigus

Küsimus: Kas tööga mitteseotud tasemekoolituse puhul võib tööandja õppepuhkust lühendada põhjendusega, et õppeaeg on ainult 1 aasta?24.04.2012

Tere!

Pöördun sooviga teada saada, mis on minu õigused. Käin tööl ja alustasin sügisel ka õpinguid (tasemekoolitus) erialal, mis ei ole seotud minu praeguse tööga ning nüüd sooviksin võtta õppepuhkust 20 päeva (tasustatud). Kuid tööandja võimaldab seda vaid 15 päeva ulatuses, kuna tema arvates on õpingud liiga lühikesed. Kuid seadus ei ütle, et kui õppeaeg on 1 aasta, siis võib tööandja otsustada vähem päevi anda.
Sooviksin siis teada, kas tööandjal on õigus päevi vähendada ja kui palju päevi on minul õigus saada?

Ja kas õppepuhkuse ajal lahkumisavalduse esitamisel on õigus minu õppepuhkus katkestada ja raha tagasi nõuda?

Ette tänades vastuse eest

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

1. Tasemekoolituse ja tööalase koolituse puhul makstakse 20 kalendripäeva õppepuhkuse eest keskmist töötasu olenemata koolituse kestusest (TäKS § 8 lg 3).
2. Töölepingu korralise ülesütlemise etteteatamise tähtaeg on 30 kalendripäeva (TLS §98 lg1). Olenemata puhkuse liigist, läheb etteteatamise aja sisse ka puhkusel olek, seega õigust selle katkestamiseks tööandjal ei ole.

Edu õpingutes ning õigeid valikuid.

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu