Tööõigus

Küsimus: Kui mul on laupäev 23. veebruar tööpäev, kas mul peaks see siis 3 tunni võrra lühendatud olema?27.02.2013

Tere.

Seoses 24.veebruariga 2013.a. Kui ma olen laupäeval tööl kuus tundi ning töötan 0,75 kohaga, kas laupäevase kohta ei kehti see, et tööpäev on lühendatud kolm tundi?

Lugupidamisega.

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Tööpäeva, mis langeb riigipüha eelsele päevale, tuleb lühendada kolme tunni võrra. Kui seda pole töö iseloomu tõttu võimalik teha, tekivad ületunnid ning need tuleb töölepingu seaduse § 44 lg 6 kohaselt hüvitada vaba ajaga ületunnitöö ajaga võrdses ulatuses, kui ei ole kokku lepitud ületunnitöö hüvitamist rahas.
Ületunnitöö hüvitamise korral rahas maksab tööandja vastavalt töölepingu seadusele töötajale 1,5-kordset töötasu.

Õiglast tööaja arvestust ning sellest kinnipidamist soovides:

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu