Tööõigus

Küsimus: Rasedaga töösuhte lõpetamine katseajal24.04.2011

Tere!
Vahetasin jaanuaris töökohta ja nüüd olen rase. Uuel kohal olen olnud 3 kuud. Kas see seadus, et tööandja ei või katkestada rasedaga töösuhteid, kehtib ka katseajal?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Tööandja ei või töölepingut üles öelda põhjusel, et töötaja on rase. Muul seaduses ettenähtud alusel, näiteks katseaja eesmärgi täitmata jätmise korral, võib töölepingu üles öelda küll. Samas peab tööandja seda põhjendama ja vähemalt 15 päeva ette teatama.

Soovin Teile ilusat lapseoote aega.

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu