Tööõigus

Küsimus: Töölepingu lõpetamine tervislikel põhjustel päevapealt10.05.2011

Tere,
Mure selline, et tervis on aastatega halvenenud - füüsiline koormus, viimasel ajal haiguslehel pidevalt. Soovin teada, kas on võimalik lõpetada tööleping päevapealt.
Kõike kaunist soovides...

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teil on võimalik tööleping erakorraliselt üles öelda TLS § 91 lg 3 põhjusel (Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda töötaja isikust tuleneval põhjusel, eelkõige, kui töötaja terviseseisund ei võimalda tal kokkulepitud tööd teha ja tööandja ei võimalda temale sobivat tööd).
Erakorralisest ülesütlemisest ei pea töötaja tööandjat ette teatama, kui kõiki asjaolusid ja mõlemapoolset huvi arvestades ei või mõistlikult nõuda lepingu täitmist etteteatamistähtaja lõpuni.
Seega on Teil teoreetiliselt võimalik päevapealt tööleping üles öelda, kuid peate seda põhjendama. Vaidluste vältimiseks soovitaksin võimalusel siiski tööandjale mõned päevad ette teatada.
Soovides tervise taastumist:

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu