Politsei

Küsimus: Kas tohin täna sõita nõuetekohaste suverehvidega, kuna talverehvid on kohustuslikud alles alates 1.detsembrist?18.11.2016

Tekkis sõbraga vaidlus, kas liikluspolitseil on õigus teha mulle trahvi kui sõidan tänasel päeval (väljas lumi ja jää) nõuetele vastavate suverehvidega, kuigi kohustuslikud on talverehvid alates 1.dets. Ja kui juhtub liiklusõnnetus, kus mul on suverehvid ja õnnetuse põhjustajal on talverehvid, kas jään mina süüdi?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kui talverehvid on kohustuslikud alates 1.detsember, siis enne seda ei ole te rikkunud seadust kui ei kasuta talverehve. Kui puudub süütegu siis ei ole võimalik Teid ka karistada.
Süüteos jääb süüdi alati süüteo toimepanija, mitte selle ohver. Seega kui Teie sattute õnnetuse, mille on põhjustanud Teie autojuht läbi liiklusnõuete rikkumise siis jääb süüd ikkagi tema.
Siiski tuleks rehvide valikul juhinduda teeoludest ja ohutusest.