Politsei

Küsimus: Kas Lätis minu kui auto kasutaja poolt saadud kiiruse ületamise trahv võib auto omanikule probleeme tekitada?30.08.2017

Tere
Käisin aasta lõpus Lätis autoga, mis ei olnud minu nimel. Nüüd tuli auto omanikule sealt kiiruse ületamise eest trahv. Kas sellised rikkumised kajastuvad ka kuidagi Eestis? Kas autoomanikul tuleb sellest nüüd Eestis mingeid probleeme? Aitäh!

Vastus: Maarja Punak, veebikonstaabel, Politsei- ja Piirivalveameti teabehaldus- ja menetlusosakond, www.politsei.ee

Eesti registris see ei kajastu ja siin trahvide määramisel lähtutakse ikkagi meie territooriumil kehtivatest seadustest ning Eesti politsei poolt määratud eelnevatest karistustest. Küll aga soovitan seadusekuulekal kodanikul Läti politsei poolt määäratud trahvi õigeaegselt tasuda.