Politsei

Küsimus: Kas kohtule valeandmete esitamine on karistatav?19.05.2017

Tere, kas kohtule valeandmete esitamine on karistatav, näide - poiss esitas kohtule vale lõpetamise kuupäeva, kuigi teadis et lõpetab 18. kuupäeval aga esitas andmed, et kuu lõpus, seega nõudis isalt raha kuu lõpu seisuga, minu teada ei tohi kohtule valeandmeid esitada!

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Jah, see on karistatav vastavalt KarS § 280

§ 280. Valeandmete esitamine

(1) Haldusorganile teadvalt valeandmete esitamise eest –
karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut või arestiga.

(2) Sama teo eest, kui see on toime pandud eesmärgiga saada ametlik dokument, omandada õigus või vabaneda kohustusest ja kui puudub käesoleva seadustiku §-des 209–213 sätestatud süüteokoosseis, –
karistatakse rahalise karistuse või kuni kaheaastase vangistusega.

(3) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatud teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, –
karistatakse rahatrahviga kuni 2000 eurot.

(4) Käesoleva paragrahvi lõikes 2 sätestatud teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, –
karistatakse rahalise karistusega.