Politsei

Küsimus: Kas politsei võib kõik teised autos viibijad ilma selgituseta jaoskonda kutsuda?20.06.2012

Tere.

Juhtus selline lugu, et läksime sõpradega peole ja meid peeti autoga kinni. Autojuht pandi puhkuma ning tuli 0 promilli. Kontrolliti dokumente ja olid korras. Küsimus on selles, et kas politsei võib siis kutsuda kõik inimesed autost välja jaoskonda?

Ja kust saaksin alkoholi ja taoliste seaduste kohta ise uurida/lugeda?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kõikide seaduste kohta saate uurida www.riigiteataja.ee lehelt.

Ilma põhjuseta kõiki inimesi jaoskonda kutsuda ei või. Antud olukorras oleks reaalselt hinnangu andmiseks vajalik teada oluliselt rohkem detaile. Küll aga on kindel, et sellise tegevuse tarbeks peab olemas olema mingi õiguslik alus.