Ravikindlustus

Küsimus: Kas ravikindlustus kehtib välismaalt naastes27.06.2011

Tere

Sooviksin teada, kui olen asunud tööle välismaale ja tegemist on Eesti ettevõttega, mis rendib tööjõudu teistesse riikidesse. Kui ma peaksin naasema 6 kuu pärast, kas mul kehtib tervisekindlustus või ei? Kui ei, mida peaksin tegema, et arstiabi saada?

Tänan

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Kui Teie tööandja tasub Teie eest sotsiaalmaksu Eestis, siis on Teil ka Eestis kehtiv ravikindlustus. Kui tööleping lõpeb kuue kuu pärast, peaks Teil veel ravikindlustuse garantii kehtima kaks kuud peale lepingu lõppu.