Ravikindlustus

Küsimus: Kas ja kuidas tasustatakse haiglapäevi?31.05.2012

Tere,
Vajasin haiglaravi alates 10. kuupäeva õhtust, samas tööpäeva tegin 10-ndal ära, õhtul tuli minna haiglasse ravile. Kas töötasu arvestamisel ja haiguslehe esitamisel Haiigekassasse ei teki konflikti? Et töötasu peaks ma ikka selle päeva eest saama, samas peaks haigusleht hakkama jooksma ka kümnendast kuupäevast? Ja kas haiglaravil viibitud päevad käivad ka töövõimetushüvitise alla? Ei leidnud sellekohast infot Haigekasse kodulehelt.

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere.
Jah, arst väljastab Teile 10-ndast kuupäevast haiguslehe. Kuna esimesed kolm haiguspäeva ei kuulu maksmisele, siis ei teki ka konflikti tööandja makstud töötasu pärast.
Haiglaravil viibitud päevad loetakse haiguslehe perioodi sisse ning need hüvitatakse alates 4-ndast kuni 8-nda päevani tööandja poolt. Haigekassa hüvitab alates 9-ndast päevast haiguslehe.
Lisainfot hüvitiste määramise ja maksmise kohta leiate haigekassa kodulehel: http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/tvhmaksmine/tvhtabel/