Töötervishoid ja tööohutus

Küsimus: Kas töökeskkonnaspetsialisti ja -voliniku ülesandeid võib asutuses täita sama isik?22.01.2018

Tere!
Kas töökeskkonnaspetsialisti ja -voliniku ülesandeid võib asutuses täita sama isik?
Aitäh!

Vastus: Kristi Jõeorg, Tööohutuse spetsialist, Riskianalüüs OÜ, www.riskianaluus.ee

Tere!
Töötervishoiu ja tööohutuse seadus ei ütle 100% et ei või olla sama isik. Samas on Tööinspekstiooni lähtekoht olnud, et nad ei saa olla samad isikud, kuna tekib huvide konflikt ning töökeskkond ei ole sel juhul täisväärtuslikult juhitid. Vaadeldes ka seadust, siis neil kahel on erinevad rollid töökeskkonna käsitlemisel.

Parimat soovides,
Kristi Jõeorg