Töötuskindlustus

Küsimus: Kas on õigus töötuskindlustushüvitisele kui põhitöökohast koondati, kuid töövõtulepingu teises ettevõttes lõpetan omal algatusel?15.06.2017

Tere!

Kas mul on õigus töötuskindlustushüvitise saamiseks kui põhitöökohast koondati, kuid töövõtulepingu teises ettevõttes lõpetan omal algatusel?

Tänan

Vastus: Nansi Kartanas, infospetsialist, Eesti Töötukassa, www.tootukassa.ee

Lugupeetud küsimuse esitaja

Töötuskindlustushüvitise määramisel võetakse aluseks viimasena (kuupäev) lõppenud töösuhte lõppemise alus, mida kontrollime Maksu- ja Tolliameti töötamise registrist.
Nii koondamine kui võlaõiguslepingu lõppemine annavad õiguse töötuskindlustushüvitise taotlemiseks (töövõtuleping lõpetatakse ilma paragrahve märkimata).
Töötuskindlustushüvitise määramiseks peab töötuna registreeritud isik vastama ka töötuskindlustusstaaži tingimusele - vähemalt 12 kuud töötuna arvelevõtmisele eelnenud 36 kuu jooksul.