Töötuskindlustus

Küsimus: Kas äriühingu omanikku ei võetagi töötuna arvele?03.04.2013

Tere.
Selline mure:
Külastasin töötukassa bürood, aga teenindaja ütles, et mul pole õigust ja töötukassa mind töötuna arvele ei võta.
Ma tean, et töötuna ei võeta arvele isikut, kes on juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liige ja saab selle eest tasu.
Mina olen firma omanik ja juhatuse liige, aga selle tegevuse eest tasu ei saa.

Kus on õigus?
Ette tänades,

Vastus: Nansi Kartanas, infospetsialist, Eesti Töötukassa, www.tootukassa.ee

Tere,
tööturuteenuste ja -toetuste seaduse alusel ei saa töötuna arvele võtta inimest, kes töötab ja kes on juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liige ja saab selle eest tasu.

Kui Te ei saa tasu endale kuuluva firma juhatuse liikmena, siis peaksite töötuna arvelevõtmisel täiendavalt esitama tõendi tasu mittemaksmise kohta. Kui Te ei saa tasu juhatuse liikmena, siis on võimalik Teid töötuna arvele võtta.
Töötuna arvelevõtmise korral olete kohustatud aktiivselt tegelema töö otsimisega: koostama CV, kandideerima sobivatele tööpakkumistele ja pöörduma töötukassasse individuaalsele konsultatsioonile kokkulepitud ajal.