Kahju- ja elukindlustus


Küsimus: Kas peab olema kindlustus või mitte, kui ma ei ole seda ATV-d juba üle aasta kasutanud?28.04.2014

Oman ATV-d, millega ei ole sõitnud juba aasta otsa, kirjutasin ka avalduse selle kohta, kuid Eesti liikluskindlustuse fondilt tuleb teist korda teade, et teil on kindlustus tegemata ja maksate kolmekordselt.
Kirjutasin ka ühele kindlustusfirmale, sealt vastati, et kui sõiduk ei ole liikluses, siis ei pea ka olema kindlustust. Mida teha, et asi laheneks?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Igal liiklusregistris registreeritud mootorsõidukil peab olema kehtiv liikluskindlustuse leping. Leping peab olema ka siis, kui mootorsõidukit ei kasutata. Kui sõidukit kasutatakse, siis peab olema ka lepingu alusel väljastatav liikluskindlustuse poliis. Kindlustusmakse tuleb tasuda üksnes poliisi eest.

Kui sõiduki suhtes ei ole lepingut sõlmitud, peab sõiduki omanik maksma Eesti Liikluskindlustuse Fondile kindlustusmakse.

Teie ATV on liiklusregistris mootorsõidukina registreeritud. Kui Te ATV-d ei kasuta, siis kustutage see ajutiselt või alaliselt liiklusregistrist. Sellisel juhul ei ole ka lepingu sõlmimise kohustust.