Kahju- ja elukindlustus


Küsimus: Kas kindlustus saab nõuda 4 aastat tagasi põhjustatud liiklusõnnetuse eest 6500 euro tasumist 15 päeva jooksul?30.04.2014

Tere!
Kunagi olles noorem ja lollim, sai joobeseisundis põhjustatud liiklusõnnetus, sain oma karistuse kätte ja maksan seda maksegraafiku alusel. Nüüd pea 4 aastat hiljem sain kindlustuselt 6500€ suuruse nõude auto kahjude hüvitamiseks.
Kas tõesti neil on õigus 4 aastat hiljem hakata nõudma ulmeliselt suuri summasid? Kindlustus andis ka asja kohtusse ja peaksin selle summa tasuma 15 päeva jooksul.
Kas peaksin tegema vastulause ja võtma endale advokaadi või pea norgu laskma ja ära maksma?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kui põhjustasite alkoholist joobnuna liiklusõnnetuse, siis on liikluskindlustuse kindlustusandjal õigus Teilt nõuda kannatanule makstud hüvitist ja kahju käsitlemise kulusid. Sellise nõude tavaline aegumistähtaeg on kolm aastat. Aegumine võib olla peatunud ja aegumistähtaja algus sõltub samuti juhtunu asjaoludest. Sellest tulenevalt ei ole võimalik üheselt vastata, kas saate keelduda kindlustusandja nõude tasumisest tuginedes aegumisele.