Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Mida teha, kui minult nõutakse tagasinõudena liiga suurt summat naabri korteri uputamise järgse remondi eest?21.08.2014

Tere!
Toimus veekahju ja alumine korter sai kannatada. Nüüd esitas alumise korteri kindlustus mulle tagasinõude. Kuna kahju tekkimise hetkel sai ka ise seda vaatamas käidud, siis tagasinõudes on töid, mis on minu hinnangul ebavajalikud ja pole üldse selles ulatuses veekahjuga seotud. Mis ma pean nüüd tegema, kui minu arust nõutakse liiga suure summa hüvitamist? Millisele seadusele või paragrahvile saan ma tugineda? Kõigele lisaks pole ma üldse kaudseid tõendeid vaadates kindel, et kõik nimetatud tööd on ka tehtud. Ja mõned suured kulutused on põhjendatud ebapiisavalt - piltlikult öeldes "vaatasime, et oleks vaja". Sõnastus oli natuke teine.

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kui vastutate kahju tekkimise eest peate hüvitama vähimad kulud, mis olid tarvilikud endise olukorra taastamiseks.

Kui Teil on vaidlus kahju suuruse üle, siis rääkige kindlustusandjaga läbi, st esitage oma seisukohad ja tõendid, millele oma väidetes tuginete. Ka kindlustusandja peab oma väiteid ja nõudeid tõendama.
Kui Te ei jõua kokkuleppele, siis tuleb pöörduda õiguse mõistmiseks kohtusse.

Kahju hüvitamisel lähtutakse võlaõigusseaduse vastavatest sätetest, vt seitsmes peatükk.