Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kuidas toimub avarii kahju hüvitamine, kui avarii põhjustaja ärandas omanikult auto?01.10.2014

Tere!
Kaks nädalat tagasi ärandati minult auto ja põhjustati sellega liiklusavarii. Ärandamise teade anti edasi ka politseisse. Kas mul on õigus saada oma liikluskindlustusseltsilt kahju hüvitist? Roolis olnud isik oli ka alkoholijoobes ja ilma juhtimisõiguseta.
Tänud ette

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Liikluskindlustus kaitseb sõiduki valdajat kolmandate isikute nõuete eest, st hüvitatakse sõiduki valdaja tekitatud kahju kolmandale isikule. Liikluskindlustuse lepingu alusel ei hüvitata sõiduki omanikule kahju, mis seisneb selles, et sõiduk, millega juhtum põhjustati sai kahjustada või hävis.

Seega küsimuses toodud juhul ei saa Te kahju hüvitamist nõuda oma sõiduki liikluskindlustuse kindlustusandjalt. Kahju hüvitamist saate nõuda sõidukikindlustuse kindlustusandjalt, kui Teil sõidukikindlustuse leping on. Kui sõidukikindlustuse lepingut ei olnud, saate nõuda kahju hüvitamist kahju tekitajalt.