Kahju- ja elukindlustus


Küsimus: Kas see on õige, et kindlustuse esindaja ei tunne huvi kahju põhjustaja korteri ega avarii põhjuse vastu?08.10.2014

Tere,

Lõhkes vannitoas veetoru, alumised naabrid said veekahjustusi. Kas tõesti ei peaks kindlustuse ekspertiis käima ka kahju põhjustaja juures olukorda ja põhjuseid fikseerimas. Antud olukorras käis kindlustus vaid alumise naabri korteris ning esitas mulle arve kahjude hüvitamise kohta. Kas kindlustusel ei ole kohustust hinnata mõlema osapoole kodusid?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kindlustusandja esindaja ei pea tingimata käima kahju põhjustaja korteris juhtunu asjaolusid selgitamas. Kui asjaolud on niigi selged, siis ei ole täiendav ülevaatus tarvilik.

Kui Te ei ole esitatud tagasinõudega nõus, siis ei peate välja tooma põhjuse, miks tagasinõue Teie hinnangul asjakohatu on. Üksnes põhjus, et kindlustusandja esindaja ei ole Teie korterit üle vaadanud, ei ole aluseks tagasinõude tasumisest keeldumiseks.