Kahju- ja elukindlustus


Küsimus: Kas tõesti kindlustus ei nõua tanklas minu autot kahjustanud jalgratturilt kahjutasu välja?15.01.2015

Toimus tankla territooriumil liiklusõnnetus, kus jalgrattur sõitis otsa suruõhukompressori järjekorras seisnud autole. Jalgrattur tunnistas oma süüd ja täitsime liiklusõnnetuse blanketid. Viisin blanketi enda (sõiduauto omanik) kindlustusandjale, kuid nendelt tuli vastus, et nemad ei saa midagi teha vaid pean ise kahju hüvitise jalgratturilt välja nõudma. Kas see vastab tõele või peaks siiski minu kindlustusandja hüvitama minule tekkinud kahju ja selle ise välja nõudma kahju tekitanud jalgratturilt?
Jalgrattur ise viga ei saanud ja jalgrattal kahjustusi ei olnud.

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kui jalgrattaga kahjustatakse autot, siis peab kindlustusandja auto omanikule kahju hüvitama üksnes siis, kui autol oli vabatahtlik sõidukikindlustus. Sõidukikindlustuse puhul on kindlustatud auto.

Kui autol oli vaid liikluskindlustus, siis ei ole liikluskindlustuse kindlustusandjal sellisel juhul kahju hüvitamise kohustust. Liikluskindlustusega on kindlustatud auto juhi vastutus kolmandale isikule tekitatud kahju eest.