Kahju- ja elukindlustus


Küsimus: Kas mul on õigus mingile kompensatsioonile, kuna sain taksoga sõites avariis kannatada?15.01.2015

Tere,
Kirjutan Teile, et nõu küsida ühe avarii suhtes, mis minuga juhtus natuke aega tagasi. Ma ise ei ela Eestis, aga käin siin oma ema külastamas ja tulin ka nüüd enne jõule Eestisse pühasid veetma.
Järgmine päev kui saabusin, tahtsime emaga linna sööma minna, tellisime koju takso, mis tegi tee peal avarii. Meie takso põrkas kokku teise autoga Järvevana teel. Ma lõin oma pea kuhugi vastu ara ja sain piisavalt põrutada, et kaotada korraks teadvuse. Silma alla sain suure verevalumi, mis paranes nädal aega. Olin mitu paeva šokis ja tugevates peavaludes. Kuna kohale kutsuti ka politsei ja kiirabi, siis asi on fikseeritud. Koha pealt viidi mind traumapunkti. Siiski olin nii šokis, et auto numbrit ei mäleta täpselt. Kirjutasin taksofirmasse emaili, kahjuks nad ei vastanud mulle, mis kindlustusfirma sellel taksol on.
Minu küsimus oleks, kuna ma olin puhkusel sel ajal, mis sai küll suhteliselt teistsugune kui plaanitud, siis ma otseselt töölt eemal ei viibinud. Kuid siiski, kas on mul õigus mingisugusele kompensatsioonile? Kas pean pöörduma politsei poole, et juhi andmeid selgitada? Äkki annaksite mingit nõu, mida ma edasi peaks tegema?
Teid ette tanades

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kui Teile tekkis kahju liiklusõnnetuses, siis hüvitab selle kahju põhjustaja kindlustusandja. Liikluskindlustuse lepingu alusel hüvitatav kahju on kirjeldatud siin http://lkf.ee/images/files/Liiklus_hyvitatavkahju_veebitekst4.pdf

Kui juhtum on Politseis registreeritud, siis saate Politseilt küsida kahju põhjustanud sõiduki andmed ja selle põhjal saate teade kindlustusandja. Samuti võite päringuga pöörduda liikluskindlustuse fondi poole saamaks teada, kas mõni kindlustusandja vastavat juhtumit käsitleb. Päringus peaks olema teie isikukood, juhtumi aeg vmt tunnus, et vasteid otsida.