Kahju- ja elukindlustus


Küsimus: Mida teha, kui kindlustus tahab auto remondil rakendada mitmekordset omavastutust?29.01.2015

Tere,
Sõites maanteel 90km/h lendas eessõitva rekka järelhaagise katuselt 1m2 jäätükk auto esiotsale tekitades kivitäkkeid ning kahjustusi nii esiklaasi kui muudele eesolevatele osadele.
Teatasin kindlustusseltsi ning pöördusin hinnapakkumise (remondi kalkulatsiooni) saamiseks esindusse. Remondikalkulatsioon käes, soovib kindlustusselt, et pöörduksin ka teise kohta hinnapakkumise saamiseks mujale (mis on OK).
Kuid mainiti samuti, et on vigastused iseloomulikud aja jooksul tekkinud kivitäketele ja saame neid hüvitada arvestades iga detaili kohta eraldi omavastutuse. Millega ma pole üldsegi päri, kuna kivitäkked on sügavad ning varasemalt puudusid.
Kuidas olla, mida teha?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Oodake ära kindlustusandja otsus kahju hüvitamise kohta. Kui otsus on olemas ja Te ei ole sellega rahul, siis esitage kindlustusandjale oma põhjendatud vastuväide ja püüdke kindlustusandjaga kokkuleppele saada.

Kui Te kindlustusandjaga kokkuleppele ei saa ja olete veendunud, et Teil on õigus, saate vaidluse lahendamiseks pöörduda kindlustuse lepitusorgani poole, vt siit http://www.lkf.ee/et/lepitusorgan.