Kahju- ja elukindlustus


Küsimus: Kas ühe "Proov" numbriga saan samal päeval kaht sõidukit liigutada või pean mõlemale sõidukile eraldi kindlustuse tegema?17.02.2015

Tere,
Kas kahele erinevale sõidukile on võimalik samaaegselt panna peale sama Proov numbri? Ütleme, et oleks vaja mõlemat sõidukit liigutada samal päeval teise kohta, siis kas on võimalik liikluskindlustus sõlmida mõlemale sõidukile, kui PROOV number on sama. Või tuleb teha ühele sõidukile liikluskindlustus peale ning kui sellega on sõidetud, siis liikluskindlustus katkestada ning sõlmida teisele sõidukile liikluskindlustus, kui tahan kasutada ühte PROOV numbrit?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Igal ajahetkel võib proov numbrimärk olla ühe sõiduki küljes. Erinevatele sõidukitele ei saa samaaegselt panna sama numbrimärki.

Liikluskindlustus sõlmitakse sõiduki suhtes. Liikluskindlustuse lepingut ei sõlmita numbrimärgi suhtes. Ühel sama sõidukil ei saa olla kattuvat liikluskindlustust. Praktikas saab olla kahe erineva sõiduki suhtes kaks samaaegselt kehtivat liikluskindlustuse lepingut, milles sõiduki registreerimismärgiks on sama proov number.