Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas isikule, kelle sõidukil puudub liikluskindlustus, korvatakse varaline kahju kui ta on kannataja osapool?01.04.2015

Tere
Kas isikule, kelle sõidukil puudub liikluskindlustus, korvatakse varaline kahju, kui ta on kannataja osapool? Ehk siis, kui sõidetakse tagant otsa sõidukile, millel puudub liikluskindlustus, aga ikkagi on kannataja. Otsa sõitjal ehk siis põhjustajal on kehtiv liikluskindlustus.

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

See, kas sõiduki suhtes oli liikluskindlustuse leping või mitte, ei oma tähtsust selle sõiduki kahjustumisest või hävimisest tekkinud kahju hüvitamisel.

Näiteks kui liikluskindlustuseta sõiduk seisab foori taga, parklas vmt kohas ja sellele sõidetakse teise autoga otsa, siis seisnud sõiduki kahjustumisest tekkinud kahju hüvitanud otsa sõitnud sõiduki liikluskindlustuse kindlustusandja.