Kahju- ja elukindlustus


Küsimus: Miks ei kindlusta keegi minu 1985 väljalaskeaastaga mootorratast?15.04.2015

Soovin kindlustada oma mootorratta, mille esmane registreerimine toimus aastal 1985. Kõik kindlustuspakkujad on aga vastanud, et üle 12-15a vanuseid sõidukeid ei kindlustata. Mõnda tüüpi sõidukite puhul on selline liigitamine alusetu. Kas mul on mõne kindlustuspakkuja juures või mingitel tingimustel võimalik ratas siiski kindlustada? Ehk saaksin kasutada mitte kasko vaid mõne muu nime alt pakutavat kindlustust? Ennekõike on seda vaja juhuks, kui parklas ratast kahjustatakse, kui peaksin metsloomaga kokku põrkama või kui ratas varastatakse.

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kui olete kõikidelt Eestis sõidukikindlustust pakkunud kindlustusandjatelt küsinud sellise ratta kindlustamise võimaluse kohta ja keegi ei ole nõus lepingut sõlmima, siis Te seda mootorratast kindlustada ka saa. Põhjuseks võib olla see, et kindlustusmakse tuleks mõõdukooskõlatult kõrge võrreldes ratta enda väärtusega.

Infoks lisan siia kõikide Eestis sõidukikindlustust pakkuvate kindlustusandjate nimed: BTA, ERGO, Gjensidige, If, PZU, Salva, Seesam, Swedbank.