Kahju- ja elukindlustus


Küsimus: Kas tavakindlustus katab sõiduki kahju kulud, kui mopeedijuhil polnud juhiluba ja puudus kindlustus ning ülevaatus?20.04.2015

Tere,
Juhtus selline õnnetus, et tegin peateele vasakpööret ja peateelt vasakult tulev mopeed sõitis otsa, ei näinud, kuna küljeklaas oli udune ja rolleri tuld polnud hästi näha. Selgus, et mopeedijuhil polnud juhiluba ja mopeedil puudus ka kindlustus ja ülevaatus. Kas tavakindlustus ei kata minu sõiduki kahju kulusid, kuna isik poleks tohtinud osaleda liikluses ja samuti polnud masin ülevaatust läbinud.

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kui liiklusõnnetus toimus täielikult Teie tegevuse tõttu (pöörasite peateel liikuvale mopeedile ette), siis hüvitab Teie sõiduki remondi kulu vabatahtlik sõidukikindlustus. Kui Teil ei olnud sõidukikindlustuse lepingut, siis tuleb Teil enda sõiduki remondikulu endal kanda. Mopeedi ega Teie liikluskindlustuse lepingu alusel Teie kahju ei hüvitata.

Kui liiklusõnnetus toimus mopeedi juhi tegevuse tõttu ja Teil ei olnud osa kahju tekkimises, siis hüvitab Teie sõiduki kahju liikluskindlustuse kindlustusandja või Eesti Liikluskindlustuse Fond. Kahju hüvitaja sõltub täpsetest asjaoludest. Mopeedi juhi juhiloa puudumine või mopeedi tehnoülevaatuse puudumine ei oma sellisel juhul Teile kahju hüvitamisel tähendust. Tõsi, mopeedi juhil või omanikul tuleb sel juhul makstud hüvitis hiljem endal kinni maksta.